اخبار

به ثمر نشستن میوه درخت دانش در فصل بهار فرهنگ و آموزش

به ثمر نشستن میوه درخت دانش در فصل بهار فرهنگ و آموزش

به ثمر نشستن میوه درخت دانش در فصل بهار فرهنگ و آموزش

با همیاری و همدلی دوستداران فرهنگ و دانش سرانجام این درخت تنومد به بار نسشت. امسال نیز مانند سالهای گذشته به یاری خداوند متعال از240 مددجو تحت پوشش بنیادکودک که در کنکور سال 93 مجاز به انتخاب رشته شده بودند، حدودآ 200نفر از این مددجویان  در رشته های علوم انسانی، علوم تجربی، ریاضی فیزیک و هنر پذیرفته شده اند.
از این تعداد در رشته های علوم تجربی و ریاضی فیزیک: 1نفر دندان پزشکی ، 1نفر پزشکی ، 1نفر داروسازی ، 1 نفر پرتو پزشکی، 37 نفر مهندسی،و درر شته های هنر و علوم انسانی: 1نفر کارگردانی، 1نفر هنرهای تجسمی، 1نفر علوم قضایی، 5نفر حقوق، 19نفر مدیریت قبول شده اند 
همچنین 20نفر از تهران ، 20نفر از کرج ، 19 نفر از اصفهان، 19 نفر از کرمانشاه،  18نفر از ارومیه، 15نفر از اردبیل، 16نفر ازبم، 13نفر از بروجرد، 13نفر از مشهد، 7نفر از تبریز، 7 از زابل، 8 نفر از داراب، 5 نفراز آمل ، 3نفر از مراغه، 3 نفر از یاسوج ،2نفر ازایلام ، 2نفر از جیرفت و 2 نفر از زاهدان،2 نفر از شیراز،1 نفر از کاشان و1 از نفر از رشت، وارد دانشگاههای سراسری، پیام نور، غیر انتفاعی و آزاد شدند. 
حسین از ایلام که با رتبه  485در رشته دندان پزشکی پذیرفته شده است، در دبیرستان تیزهوشان تحصیل کرده و در هیچ کلاس کنکوری شرکت نکرده است و فقط از کتاب های کمک آموزشی کمک گرفته است، در تابستان 1 تا3 ساعت، در مهر ماه 4 الی 5 ساعت و ازاسفندماه 9 الی 10ساعت در روز درس خوانده است.
 وی می گوید:" نمی توان در این قبولی کمک های بنیاد کودک را نادیده گرفت." همچنین آرزو دارد که یکی از همیاران بنیاد کودک شود تا به مددجویان کمک کند و آنها بتوانند بدون دغدغه فقط درسشان را بخوانند، از بنیاد کودک می خواهد که به راه خود ادامه دهد چرا که دانش آموزان با استعداد زیادی چشم به راه این کمک ها هستند.
مریم با رتبه 2400در رشته فیزیوتراپی پذیرفته شده است وی می گوید:" من با کمک بنیاد کودک توانستم از اول متوسطه در یک مدرسه خیلی خوب تحصیل کنم و برای درسهای فیزیک، ریاضی، شیمی، زیست، در کلاسهای آمادگی کنکور شرکت و از کتابهای کمک درسی استفاده کنم، من  بطور میانگین 6 الی 7 ساعت و در روزهای نزدیک کنکور11 الی 12 ساعت در روز درس می خواندم.
مریم  می گوید: بدون اغراق می توانم بگویم که اگر بنیاد کودک نبود، شاید حتی نمی توانستم درسم را تمام کنم و شرکت در کنکور یک آرزو باقی می ماند، واقعا، واقعا نمی دانم چگونه می شود تشکر کرد، چگونه می شود جبران کرد، چگونه می شود این همه خوبی را بیان کرد، چگونه میشود احساس زیبایی که دارم را بیان کنم.
هاجر با رتبه 113دررشته زبان وادبیات عرب پذیرفته شده است او می گوید:" برای شرکت در کنکور 93فقط از کتابهای کمک درسی استفاده کردم، بطور میانگین 11الی12 ساعت در روز درس می خواندم و آرزو دارم که جزء همیاران خانواده بزرگ بنیادکودک باشم و بی نهایت از مدیران و همیاران بنیاد کودک تشکر می کنم و امیدوارم همیشه سلامت باشند."
همچنین خانواده بنیادکودک نیز به تمامی این عزیزان تبریک گفته و از تمامی همیاران داخلی و خارج از کشورکه در این رسالت انسان دوستانه همراه بودند، تشکر می نماید 

منبع: :www.childf.com

۱۱ آذر ۱۳۹۳ ۱۴:۵۲
www.childf.com |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید