اخبار

افزایش 65 درصدی سازمان های مردم نهاد

افزایش 65 درصدی سازمان های مردم نهاد
افزایش 65 درصدی سازمان های مردم نهاد

وزیر کشور گفت: در حوزه سازمان‌های مردم نهاد در سال گذشته حدود 60 تا 65 درصد افزایش ثبت داشتیم. رحمانی فضلی در نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید به یک‌سری احزاب و گروه‌ها در سال‌های قبل اجازه فعالیت داده نشده است این در حالیست که ما حضور حداکثری را در پای صندوق ها خواستاریم، فعالیت آنان در انتخابات به چه صورت خواهد بود؟
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رحمانی فضلی در پاسخ افزود: فعالیت احزاب و گروه ها اگر مجوز قانونی دارند در قالب تشکل و حزب طبق مجوز در حوزه و حیطه فعالیت خود، می توانند فعالیت کنند و کسی مانع فعالیت آنها نیست اما اگر در قالب تشکل هایی که به ثبت نرسیده و مجوز ندارند و یا مجوزشان از طریق مراجع قضایی باطل شده است باید از طریق مجاری قانونی مجوز خود را پیگیری کنند.
وی گفت: درباره فعالیت احزاب در کوتاه ترین زمان مجوزها را صادر می کنیم و در حوزه سازمان های مردم نهاد نیز در سال گذشته 60 تا 65 درصد افزایش ثبت داشتیم .
رحمانی فضلی همچنین به فعالیت این وزارتخانه در حوزه سیاسی اشاره کرد و گفت: در بحث احزاب، «خانه احزاب» را به طور جدی پیگیری کردیم؛ از همان روزهای نخست فعالیت خود، جلسات متعددی با نمایندگان احزاب برگزار و اعلام شد از فعالیت آنان استقبال و حمایت می کنیم . 
وی افزود: با نمایندگان احزاب جلسات متعددی را در مرکز پژوهش و آموزش و معاونت سیاسی برگزار و نظرات نزدیک شد که اکنون با همگرایی و همدلی فعالیت خود را شروع کرده اند.
وزیر کشور ادامه داد: همچنین در بحث قانون احزاب نیز که پیش از این، قانون آن در کمیسیون مجلس مطرح بود، تلاش کردیم بین مجلس، ‌مرکز پژوهش های وزارت کشور و نمایندگان احزاب یک تعامل و همگرایی مثبت برقرار شود که جلسه ای در این خصوص برگزار و قانون احزاب تهیه و به دولت فرستاده شد که شاخص های حقوقی از پشتیبانی احزاب در این قانون دیده شده است.
رحمانی فضلی گفت: همچنین در لایحه پیشنهادی، بحث تقسیمات کشوری را به دولت ارائه دادیم و امیدواریم تصویب شود.

منبع: http://www.irngo.org/post/id/1524

 

۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید